Trening #12

Fat Shark HD3 – inna jakość latania

W końcu udało mi się zamienić moje kubełki z odbiornikiem na statywie, które były strasznie nieporęczne na FS! Zupełnie inne wrażenia, czuję jakbym od nowa uczył się latać. Trochę obawiałem się takich gogli, ponieważ mam sporą wadę wzroku ( plusy ) i kubełki przerobiłem sobie tak, że mieściły mi się okulary w środku, a w FS się nie da. Ku mojemu zdziwieniu, póki co lata mi się na prawdę dobrze. Przymierzałem wcześniej FS V3, które mają znacznie mniejszy FOV i miałem wrażenie jakbym patrzył przez mały telewizorek na końcu długiego, czarnego tunelu. Kompletnie nie moglem na nich latać, dlatego zdecydowałem się na HD3 i jest super. Szczerze mówić, nieco się pośpieszyłem i kilka dni wcześniej kupiłem sobie prezent na urodziny 🙂

Ale tyle o mojej ekscytacji, pomówmy o treningu #12.Tym razem spotkaliśmy się zaledwie w trzech. Całe szczęście, że wśród nas był kolega Malina,  bo on ma bramki :P. W sobotę wieczorem znowu prognozy straszyły deszczem, ale niezrażeni tym faktem spotkaliśmy się koło 10 na boisku i od razu zabraliśmy się za rozstawianie toru.

Każdy wylatał co miał, w połowie treningu zaczęło kropić, ale finalnie przeczekaliśmy. Chociaż chmury nie dawały pewności na poprawę. Tym razem nie było większych strat, ale przy którymś uderzeniu urwał mi się kabelek od kamery i nie miałem już obrazu 🙁 Na szczęście szybka akcja z lutownicą w ręku i można było dalej latać.

Na koniec jeszcze napiszę, że dzisiaj przekonałem się, że następnym zakupem będą nowe LiPo-le, ponieważ zmęczone Grapheny 65C, które już mają czasami ponad 20 mΩ, nie dają rady i napięcie leci na łeb na szyję zaraz po starcie.

Mam nadzieję, że następne treningi będą bardziej liczne, może uda się zrobić jakieś mini wyścigi wśród osób na podobnym poziomie. Mamy dokładnie miesiąc na przygotowanie się do zawodów w Koszłkowie, które odbędą się 4-5.08.

 

Straty

Trochę śmigieł 🙂

Ktoś, coś  ? 

Media

0:03 Cegła
1:57 Malina
3:46 Jason

Podsyłać kto co jeszcze ma 🙂

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”13″ exclusions=”70″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *