Trening #16

Już za parę dni zawody w Kaliszu na których na szczęście będzie także kategoria open więc piloci bez licencji (jak ja) także będą mogli się ścigać. Zapisy zostały już zamknięte i na liście jest 59 zawodników w tym 26 w OPEN. 

Mój plan jest ambitny tj. ta szybsza połowa klasy open 🙂 

W Kaliszu każdy dron musi mieć sporo led-ów na sobie, to będzie idealny test dla moich nowych pasków które ostatnio stworzyłem. 

 

Jeśli mowa o zawodach to chciałem jeszcze raz pogratulować wygranej zawodów w Warszawie (MAZOVIA DRONE RACING) naszemu koledze Malinie! Jest to ogromna frajda latać i uczyć się od najszybszych w tym kraju!

Jeszcze trochę technicznych przemyśleń.
Przeszedłem na BF 3.5.1, rate-y ukradłem od szybszych ode mnie, i kwad nagle zaczął latać tak jak ja chcę a nie jak on. Pomimo krzywych silników to lata jak po sznurku. Trzeba jeszcze kilka treningów ale jestem bardzo dobrej myśli 🙂
Anteny VTX, aktualnie mam Foxeer lollipop z TBS unify i zdarza się, że na treningu ja wejdę komuś w kanał lub ktoś mi (wszyscy VTX seryjne, 25mW) i to nie na klatkę czy dwie tylko tak, że czasami trzeba awaryjnie lądować bo nic nie widać. Przejdę na Actuna GEM i zobaczymy czy coś pomoże czy nie.

Kolejnym tematem którym się ostatnio “jaram” jest kamerka caddx turtle. Jest to kamera FPV z nagrywarką HD na dodatkowej płytce. Do bardzo szybkiego ścigania raczej się nie nadaje z racji sporego opóźnienia (>70ms) chociaż poniżej jest film wspomnianego już kolegi Maliny na którym nie widać żeby mu to jakoś specjalnie przeszkadzało 😛 ( ale mówił, że czuć mocno opóźnienie i czasami freeze obrazu ). Podoba mi się idea małego drona, 2-3 cale, poniżej 200g i z kamerką hd. Do zimy zbuduję to będzie co testować i opisywać  🙂

 

Przy okazji chciałem bardzo podziękować osobom z K.S. Orkan za to, że możemy bez problemu ćwiczyć na boisku w sposób  bezpieczny i nikomu nie przeszkadzając ( chyba 🙂 )

Straty

Ktoś, coś ? 

  • Wszyscy – trochę śmigieł 

Piloci

  • Malina
  • Thomash
  • Leśny
  • Cegła

Media

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”15″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *