Tiny Whoop Race – Zakład vol.2

Super filmiki z wydarzenia od Mateusza (SKY EYE DRONE)

Po sporym sukcesie pierwszej edycji Tiny Whoop Race w Zakład Makerspace wiedzieliśmy, że trzeba zorganizować drugą, w tym samym miejscu. Bo skoro coś dobrze działa to po co to zmieniać? Więc choć w byłej fabryce Goplany beton twardy jest jak sen nocnego stróża po północy to jednak zdecydowaliśmy ponownie pościgać się “maluchami” w tym właśnie miejscu, wciągając w nozdrza unoszący się tam delikatny zapach czekolady.

Na zapachu jednak słodkości się skończyły bo walka była zacięta. W szranki stanęło 10 zawodników ze swoimi whoopami. Uprzednio niemal pusta sala, którą otrzymaliśmy do dyspozycji, zapełniła się akumulatorami, laptopami, aparaturami i wszelaką inną elektroniką latających zapaleńców. Także osoby (jeszcze) nie latające chyba nie narzekały na nudę ponieważ, jak poprzednio, udostępniliśmy symulator a także chętnie opowiadaliśmy o naszym hobby i odpowiadaliśmy na wszelkie możliwe pytania. Klimatu dopełniały rozstawione bramki dla większych dronów, ledy wyznaczające trasę oraz pełnowymiarowe wyścigowe drony, do pooglądania.

Tym razem niestety nie dysponowaliśmy elektronicznym pomiarem czasu, który poprzednio zapewnił Kozi. Ale co to dla nas? Formuła jaką przyjęliśmy polegała więc na wykonaniu trzech okrążeń i wylądowaniu przed własnymi stopami – kto pierwszy ten lepszy! Brzmi prosto? Być może, jednak pomyłki się zdarzały i nawet najlepsi otarli się o ostatnie miejsca w biegu!

Zawody przebiegły jednak sprawnie (widać doświadczenie organizatora i uczestników!) i każdy ze startujących powędrował do domu z dyplomem pod pachą i uśmiechem na twarzy, przy okazji oczywiście ponowne gratulacje dla zwycięzcy Łukasza. Strat w ludziach nie było.

Jeszcze raz dziękujemy ekipie Zakładu za udostępnienie miejsca, wszystkim którzy pomagali (Tomek, Danny, Kasia, Malina dzięki wielkie!), udzielali się czy poprostu byli z nami. Już szykujemy się do 3 edycji która odbędzie się w lutym!

DVR Łukasza z biegu finałowego

[ngg src=”galleries” ids=”18″ display=”basic_thumbnail”]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *