Tiny Whoop Race – Zakład vol.3

Już po raz trzeci uśpione czekoladowe maszyny zadrżały od ryku potężnych elektrycznych silników…. noo, może nie zadrżały, bo tak jak poprzednio do wyścigu stanęły najmniejsze z naszych dronów. Klasa 65 i 75mm, zasilanie 1S albo 2S. Jedenastu zawodników, jedenaście bzyczących dronów a wygrał… ale po kolei.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji Zakład Makerspace udostępnił nam pomieszczenie z nieczynną linią produkcyjną. Tor musiał więc być ciasny, trudny i atrakcyjny. Jego największą atrakcją (czyt.: postrachem) okazała się jednak wąska szafka, ustawiona przez nikogo innego jak tylko samego organizatora zamieszania. Cegła widać stwierdził, że poziom należy regularnie podnosić (niejedna ramka będzie mu to pamiętać). Trasa miała więc momenty szybkie, miała też te dokładne, ogólnie było co robić. Kto danego dnia nie domagał (czyli ja 😉 ) nie mógł liczyć na wysokie miejsce. Zawody w dobrym gronie znajomych mają jednak tę cechę, że każdy wraca z nich zadowolony i “nalatany”.

Tu mała przerwa na podziękowania, gdyż tym razem znowu pojawił się Kozi i jego laptimer a więc mogliśmy wiarygodnie oceniać nasze zmagania i nikt już nie musiał lądować u swoich stóp, jak ostatnio. Wspierał go Jędrzej, który sprawnie zawiadywał kolejnymi zmianami i poganiał ociągających się pilotów a ja, podobnie jak ostatnio, omawiałem przygotowaną trasę. Adam, jak na orga przystało, przechadzał się i doglądał, że wszystko działa jak należy a także zapewnił dostawę kalorii niezbędnych do sportowych zmagań – Cegła, dzięki!

Wracając na chwilę do samych zawodów, czym by one były bez kibiców? Tym razem frekwencja dopisała, pojawiło się naprawdę sporo ludzi! Symulator odpalony na rzutniku cieszył się powodzeniem a niemało osób przyszło podpatrzeć, popytać, dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. I przekonać się, że nie takie te drony straszne.

Link do wyników

Jedno jest pewne – uczymy się, doskonalimy warsztat i umiejętności, żeby kolejne zawody były jeszcze lepsze! A więc, już teraz, zapraszamy na Tiny Whoop Race w Zakład Makerspace vol. 4!

[ngg src=”galleries” ids=”19″ display=”basic_thumbnail”]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *