Tiny Whoop Race – Zakład vol.4

Kolejny mały, lokalny event zakończony sukcesem! Tradycyjnie już Zakład zaoferował nam świetne miejsce, gdzie mogliśmy polatać małymi dronami, trochę się pościgać, a co najważniejsze spotkać się ze wspaniałymi ludźmi dzielącymi to samo hobby. Bardzo miło mi było widzieć ponownie osoby, które jeszcze nie latają, ale odwiedzają nas żeby pooglądać, pogadać, polatać na symulatorze. To znaczy, że podoba się to co robimy i cel zwiększania popularności tego sportu jest sukcesywnie realizowany.

Tak, jak poprzednim razem był symulator na rzutniku na którym praktycznie cały czas ktoś próbował swoich sił. Jak widać po zdjęciach nie ma ograniczeń wiekowych i każdy może spróbować. Jednakże wszyscy zgodnie stwierdzali, że latanie w trybie sportowym na prawdę nie jest łatwe i żeby w ogóle przelecieć tor, zmieścić się w bramki, nauczyć się jak posługiwać się tymi dwoma drążkami, co nie jest zbyt naturalne, wymaga wielu godzin praktyk.

Mini zawody także się odbyły, wystartowało 12 zawodników i w niektórych biegach byłem bardzo zaskoczony jak wysoki i równy poziom reprezentowali piloci. Były 3 okrążenia, około 1min 30s na bieg i zdarzało się, że różnice na mecie były minimalne ok. 1s.

Za oknem robi się coraz cieplej więc powoli rozpoczną się treningi dużymi dronami klas wyścigowych co za tym idzie seria Tiny Whoop Race musi zostać zawieszona. Kilka osób pytało dlaczego, więc już śpieszę z wytłumaczeniem.

Sterowanie dronem wyścigowym znacznie różni się od sterowania małym Tiny Whoop-em ze względu na moc, wagę, kąt kamery i wiele innych czynników. W związku z tym piloci którzy ścigają się w pucharze Polski lub innych klasach w kraju czy za granicą muszą się za każdym razem przestawiać na inny typ latania, co nie wpływa zbyt dobrze na powtarzalność lotów. Dlatego małe Tiny Whoop-y są fajne na zimę, gdzie nie ma warunków żeby latać na zewnątrz, w tym czasie nie ma też żadnych dużych zawodów. Wtedy można sobie polatać trochę dla zabawy, jednakże jak robi się ciepło przesiadamy się na inne maszyny i większość ciężko ćwiczy żeby osiągać wyniki.

Jeszcze raz chciałem wszystkim podziękować za udział, pomoc w przygotowaniach, Zakładowi za udostępnienie miejsca i wracamy po sezonie.

A tym czasem pora przygotowywać się do zawodów, zarówno od strony zawodnika, jak i do organizacji Drone Race Poznań 2019 Puchar Polski który odbędzie się 10-11.08.2019. (więcej informacji wkrótce)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *